Trenerzy

Trenerzy taekwondo

Justyna

Justyna Niedziałek

Trener I klasy posiada 3 dan, Absolwentka studiów nauczycielskich i trenerskich Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Najlepsza polska zawodniczka ostatnich lat, brązowa medalistka Mistrzostw Europy 1998 z Eindhoven i Akademickich Mistrzostw Świata w 1998 roku, wielokrotna mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka międzynarodowych turniejów. Jest trenerem taekwondo olimpijskiego w klubie AZS-UWM Olsztyn. W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie jest trenerem koordynatorem Taekwondo, trener współpracujący z Kadrą Województwa Młodzików, nauczyciel dyplomowany, Taekwondo zajmuje się ponad 22 lata.
Justyna Niedziałek za swe zasługi na rzecz rozwoju taekwondo uhonorowana została:
– Srebrną Odznaką AZS przyznaną przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego,
– Brązową Odznaką za zasługi dla Sportu przez Ministerstwo Sportu.

Justyna

Justyna Wielgosz

Trener II klasy. Treningi rozpoczęła w Bydgoszczy w 2005 roku. Wielokrotna medalistka mistrzostw polski i turniejów międzynarodowych. Technolog technologii żywienia. Instruktor fitness oraz pływania. Trenerka w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie oraz w klubie SKS Start Olsztyn

Tomasz

Tomasz Kobrzyński

4 dan, absolwent AWF Gdańsk mgr wychowania fizycznego oraz AWF Poznań trener II klasy, na co dzień pracuje jako trener taekwondo w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (nauczyciel dyplomowany). Czołowy polski zawodnik w latach 1989-1993, mistrz Polski seniorów i wielokrotny medalista mistrzostw Polski.
Taekwondo zajmuje się ponad 25 lat.
II trener Kadry Narodowej Juniorów 2003/2004 oraz trener Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów (Ateny, Grecja 2003) i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Charków, Ukraina 2010) Tomasz Kobrzyński został uhonorowany za swą pracę na rzecz rozwoju taekwondo: Srebrną Odznaką za Zasługi dla Sportu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Srebrną Odznaką AZS przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego.

Marcin

Marcin Chorzelewski

Trener I Klasy posiada 5 dan. Aktualnie pracuje jako Trener Klubu Start Olsztyn, Trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie oraz Koordynator Kadr Wojewódzkich Taekwondo Olimpijskiego Województwa Warmińsko Mazurskiego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (wydział pedagogiki) oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W latach 2005-2008 Trener Główny Kadry Olimpijskiej Taekwondo – Pekin 2008. W latach 2000-2004 Reprezentant Polski i Członek Kadry Olimpijskiej – Ateny 2004 Brązowy Medalista Mistrzostw Świata Seniorów – Korea 2001 oraz Srebrny Medalista Akademickich Mistrzostw Świata – USA 2002  Wielokrotny Mistrz Polski oraz Medalista Turniejów Międzynarodowych w walkach.

Maciej Ruta

Trener II klasy. Stopień mistrzowski – 4 dan. 2-krotny brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów (Ryga, Rzym). Wielokrotny mistrz oraz medalista Mistrzostw Polski. 9-ty zawodnik Mistrzostw Świata, dwukrotnie 5-ty na Uniwersjadzie oraz wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych.  Zawodnik kadry Olimpijskiej Pekin 2008 oraz Londyn 2012. W kadrze narodowej Polski znalazł się mając 14 lat. Trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Taekwondo Olimpijskim zajmuje się od 1992 roku. Mgr wychowania fizycznego, trener II klasy. Trener Maciej jest trenerem Kadry Narodowej Kadetów.

Cheolin Kang

Trener taekwondo olimpijskiego, posiada 8 DAN Kukkiwonu, pełni funkcję dyrektora technicznego w Polskim Związku Taekwondo Olimpijskiego. Współpracuje z centrum kultury Polsko – Koreańskiej.
W Polsce mieszka od roku 2000 r. Od tego czasu propaguje i rozwija taekwondo w naszym kraju. Mistrz Cheolin Kang współpracuje ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie od 2002 roku, od momentu powstania taekwondo jako jednej z dyscyplin w szkole.