Najbardziej utytułowani zawodnicy szkoły

w roku szkolnym 2008/09

Mateusz Kamiński „Kamyk”

OBRAZ 189.

Urodzony 1991 r. Reprezentuje Olsztyński Klub Sportów Wodnych. Uczeń SMS Olsztyn od roku 2006. Ze sportem ma do czynienia od 4 klasy podstawowej, kiedy to został zakwalifikowany do sekcji pływackiej. Po 5 latach zmienił dyscyplinę na kanadyjki i do dnia dzisiejszego uprawia ją  z dużym powodzeniem. Medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Długodystansowych Mistrzostw Polski i Mistrz Polski w Maratonie w kategorii C-1 z roku 2008.
Kandydat na reprezentanta kraju podczas Mistrzostw Europy Juniorów 2009 r.

Patryk Pawlicki „Loczek”

OBRAZ 199.

Urodzony  1991 r. Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Uczeń SMS Olsztyn od roku 2005. Na kanadyjkach pływa od 5 lat i z każdym rokiem odnosi sukcesy na zawodach rangi mistrzowskiej. Jest trzykrotnym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów.
 W roku 2009 będzie walczył o występy w reprezentacji kraju na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Jakub Kardasz „Bączek”

kardasz

Urodzony  1992 r. Utalentowany zawodnik Cresovii Białystok. Do SMS Olsztyn trafił w roku szkolnym 2007. Największym osiągnięciem Jakuba w roku 2008 było zajęcie 2 miejsca w Regatach Eliminacyjnych Juniorów oraz brązowego medalu na Długodystansowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski w Maratonie.
 Wiążemy duże nadzieje w kolejnych startach tego zawodnika z powołaniem do reprezentacji włącznie.

Denis „Dynio” Ambroziak

denis

Uczeń SMS Olsztyn od 2005 roku, wielki talent, zawodnik olsztyńskiego OKS, któremu w ubiegłym sezonie zabrakło odrobiny sportowego szczęścia. Jego ogromne możliwości blokowała „gorąca głowa”. Najlepsze wyniki Denisa w 2008 roku to 9 m. Ogólnopolskich Regat Eliminacyjnych Juniorów, w konkurencji K-1 500 m, 6 m. K-2 500 m Mistrzostw Polski Seniorów oraz 5 m. K-2 10000 m Długodystansowych MP.
 Zawodnik bardzo angażuje się w pracę na treningach i z jego startami w obecnym sezonie wiążemy duże nadzieje.

Dustin „Mojson” Łuniewski

OBRAZ 215.

Dwukrotny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2008. Zdobywca złotego medalu w K-2 5000 m i srebrnego w K-2 na dystansie 500 m. Na przystani olsztyńskiego OKS pojawił się w 2003 roku, gdzie zdobywał pierwsze kajakowe szlify pod kierunkiem trenera Leszka Konarzewskiego. W SMS Olsztyn od 4 lat, naukę rozpoczął w 2 klasie gimnazjum.
Zawodnik perspektywiczny, swoim talentem i pracą wkładaną w trening może osiągnąć najwyższe cele sportowe.

Paweł „Sierota” Sierocki

Obraz 179

Błyskotliwy zawodnik młodego pokolenia polskich kajakarzy. Jego przygoda z kajakarstwem rozpoczęła się w 2002 roku w klubie Astoria Bydgoszcz, pod kierunkiem trenera Mirosława Jarlińskiego. W 2006 roku Paweł zdecydował się rozpocząć naukę w SMS Olsztyn. Ukoronowaniem pracy Pawła w naszej szkole był złoty medal w konkurencji jedynek na dystansie 500m, zdobyty podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów.
Paweł jest członkiem Młodzieżowej Kadry Polski, wielokrotnym medalistą MP, reprezentantem kraju. Z jego przyszłymi występami wiążemy duże nadzieje.