II Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty

W sobotę dnia 5 listopada 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 na specjalistycznej sali gimnastycznej im. Małgorzaty Plichty odbył się „II Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty”. Impreza miała charakter jednodniowy i skierowana była do najmłodszych zawodniczek gimnastyki sportowej kobiet.

Memoriał otworzyła wicedyrektor ds. dydaktycznych Pani Joanna Ulatowska -Letko, która wraz z wicedyrektorem ds. szkolenia sportowego Panem Kamilem Kozłowskim wzięła udział w dekoracji uczestników.

Gościliśmy Rodzinę Małgorzaty Plichty: Dominikę Stypułkowską, Marcina Plichtę i wieloletnią utytułowaną reprezentantkę klubu UKS „SMS Olsztyn” – absolwentkę Szkoły Mistrzostwa Sportowego – obecnie trenerkę naszej szkoły Paulę Plichtę. Swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Pan Andrzej Grudziński.

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział w zawodach klubom: MKS Gdańska, KU AZS AWFiS Gdańsk, UKS SP 7 ŁÓDŹ oraz KS „KORONA 1919” KRAKÓW. W imprezie uczestniczyły w klasie młodzieżowej nasze uczennice klasy IV SP oraz w klasie pre młodzieżowej uczennice kl. III SP.

Na podium w klasie młodzieżowej stanęły:

• I miejsce Zofia Swakowska
  • II miejsce Maja Krasicka
  • III miejsce Małgorzata Stypułkowska – wnuczka Małgorzaty Plichty.

W klasie pre młodzieżowej na podium stanęły:

• I miejsce Anna Świderska
  • II miejsce Natasza Derewecka
  • III miejsce Lena Kuzio.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i trenerom.

Dziękujemy Sponsorom za ufundowanie nagród firmie Giant Olsztyn oraz Santander Bank Polska.

Opracowała Beata Lewalska