Wycieczka szkolna klas IV-VI szkoły podstawowej

24 listopada 2015 roku, we wtorek, klasy IV-VI pojechały na wycieczkę szkolną do Warszawy.

Pod szkołą byliśmy już o 6.45, niestety wyruszyliśmy z małym opóźnieniem. Na pocieszenie pierwszy postój był w … Mc Donaldzie. W czasie podróży pan przewodnik robił nam różne konkursy wiedzy o Warszawie.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Było super! Byliśmy między innymi w szatni piłkarzy i widzieliśmy koszulki polskiej reprezentacji. Odwiedziliśmy lożę VIP i szliśmy przez tunel, którym zawodnicy wchodzą na płytę boiska. Przewodnik opowiadał wiele ciekawostek np. że na stadionie mieści się ponad 58 tysięcy kibiców, do których dyspozycji jest ponad tysiąc toalet, oświetlenie całej elewacji kosztuje tylko 36 zł za godzinę. Dowiedzieliśmy się, że na Stadionie Narodowym można zorganizować koncert, konferencję, a nawet … wziąć ślub.

Ze stadionu pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Przeprowadzaliśmy tam różne eksperymenty i podziwialiśmy eksponaty. Mogliśmy się pobawić i czegoś się nauczyć. Było można przeżyć trzęsienie ziemi, skorzystać z latającego dywanu, zamknąć się w ogromnej mydlanej bańce i dotknąć naelektryzowanej kuli, od czego włosy stawały dęba! Bardzo spodobał nam się robot, który naśladował głosy postaci z różnych filmów i oczywiście sklep z pamiątkami.

W czasie spaceru po Starym Mieście widzieliśmy Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pomnik Małego Powstańca, Syrenkę Warszawską, mogliśmy przysiąść na ławce grającej muzykę Chopina, mijaliśmy też restaurację Magdy Gessler. Przewodnik pokazał nam gąsienicę niemieckiego czołgu wmurowaną w ścianę Katedry św. Jana na pamiątkę wydarzenia w czasie powstania warszawskiego.

A oto kilka opinii uczestników wyjazdu:

• „świetnie się bawiłam na wycieczce szkolnej”

• „bardzo podobała mi się ta wycieczka”

• „następnym razem też pojadę na wycieczkę z wielką przyjemnością”

• „było super”

• „mógłbym pojechać jeszcze raz”

• „było naprawdę świetnie”

• „wycieczka była bardzo ciekawa”

• „to była najlepsza wycieczka na świecie”

• „to była bardzo fajna i interesująca wycieczka”