Piłkarze w Warszawie

W naszej szkole najważniejsze są treningi, nauka oczywiście też, ale czym byłaby szkoła i sport bez praktycznej wiedzy? Odpowiedzi na powyższe pytanie bez wahania udzielą uczniowie klas piłkarskich I a i II a, którzy 19 stycznia 2017 roku pojechali do Warszawy, aby na własne oczy zobaczyć Stadion Narodowy, poczuć się jak Lewandowski i pomarzyć o karierze na wielką skalę. W trakcie zwiedzania trasą ekskluzywną uczniowie zobaczyli:  trybuny, szatnie piłkarskie, płytę stadionu, Centrum Medialne, kaplicę wielowyznaniową,  loże VIP oraz  trybunę medialną. Widok z Punktu Widokowego zapierał dech i przyprawiał o zawrót głowy!

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego  pozwoliło uczniom zderzyć się z tragiczną historią Polski oraz pomogło im lepiej zrozumieć fakty, o których uczą się na lekcjach historii. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziaływała obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżyły powstańczą rzeczywistość, a poruszający film „Lot nad zniszczoną Warszawą” ukazał niewyobrażalną skalę zniszczeń naszej stolicy w czasie II wojny światowej.

Wycieczka była też okazją do lepszego poznania się i integracji. I to się udało!