Uroczystość nadania imienia Małgorzaty Plichty specjalistycznej sali gimnastycznej

listopada 2015 roku w budynku przy ulicy Gietkowskiej 12 odbyła się uroczystość nadania specjalistycznej sali gimnastycznejimienia Małgorzaty Plichty – trenerki gimnastyki sportowej, pedagoga, wychowawcy, wybitnej olsztyńskiej gimnastyczki; w latach 1991-2010 nauczyciela-trenera olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W uroczystości wzięli udział m.in.:

pan Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna

Rodzina pani Małgorzaty Plichty:

*  Rodzice państwo Krystyna i Zbigniew Żołnierowicz

*  dzieci państwo Dominika i Marcin Stypułkowscy, pan Marcin Plichta

pani Alicja Rutecka – były dyrektor szkoły

pani Barbara Stanisławiszyn – prezes Polskiego Związku Gimnastycznego

pan Paweł Papke – poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

pan Zbigniew Lewicki – Prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu

pan Leszek Malarski – fundator tablicy pamiątkowej, przyjaciel szkoły, właściciel PPHU „Kasia”

pan Janusz Milewski – prezes Kayak Sport Club Olsztyn

Uroczystość licznie zgromadziła także przyjaciół niezapomnianej trenerki, pracowników, uczniów i absolwentów szkoły, trenerów, sędziny i zawodniczki biorące udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gimnastyce Sportowej Kobiet w klasie II i II elite oraz wielu sympatyków SMS.

Spotkanie rozpoczęła pani Barbara Rapińczuk, Dyrektor ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, która przypomniała postać Małgosi Plichty, jej zaangażowanie w pracę szkoleniową i wychowawczą. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy wsparli projekt nadania imienia Małgorzaty Plichty sali gimnastycznej i wyraziła nadzieję, że nadal będą w tym miejscy kwitły i owocowały młode talenty gimnastyczne.

Następnie Pan Prezydent Piotr Grzymowicz oraz rodzice pani Małgorzaty Plichty – Państwo Krystyna i Zbigniew Żołnierowiczowie uroczyście odsłonili tablicę pamiątkową.

Pani Krystyna Żołnierowicz w niezwykle wzruszający sposób podziękowała za pamięć o Córce; głos zabrali także Pan Prezydent Piotr Grzymowicz i Pani Prezes PZG Barbara Stanisławiszyn.

Na zakończenie goście mieli okazję zobaczyć wystawę zdjęć Małgorzaty Plichty jako zawodniczki, trenerki, mamy, obejrzeć prezentację poświęconą jej biografii oraz podziwiać wyhaftowane przez nią obrazy. Był czas na chwilę wspomnień i wzruszenia.

Bezpośrednio po uroczystości na sali gimnastycznej miało miejsce otwarcie Drużynowych Mistrzostw Polski w Gimnastyce Sportowej Kobiet w klasie II i II elite .