UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 5
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. M. G. BUBLEWICZA
W OLSZTYNIE

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odegrania hymnu państwowego. Spotkaliśmy się budynku przy ulicy Gietkowskiej 12 –„sercu” szkoły. Nowi uczniowie mogli zapoznać się z Izbą Pamięci, zajrzeć do szkolnych kronik.

Nowy rok szkolny witali z nami:

pani Izabela Chodań – prezes Miejskiego Towarzystwa Pływackiego „Kormoran” w Olsztynie

pan Janusz Milewski – wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kajakowego; prezes Kayak Sport Club Olsztyn

Na początku uroczystości wszyscy zgromadzeni uczcili chwilą ciszy pamięć ofiar II wojny światowej, która wybuchła dokładnie 75 lat temu.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego był wyjątkowy zwłaszcza dla uczniów klasy I szkoły podstawowej – cała społeczność szkolna powitała ich gromkimi, gorącymi oklaskami. Po raz pierwszy spotkaliśmy się także  w tak licznym gronie – nasza sportowa rodzina powiększyła się o pływaków – uczniów klas pierwszych gimnazjum i liceum.

Pani dyrektor Barbara Rapińczuk serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych,  przedstawiła plany i zamierzenia na nowy rok szkolny, a także życzyła uczniom, rodzicom, nauczycielom i trenerom wielu sukcesów.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja wakacyjnych osiągnięć uczniów-zawodników.

Naszczególne gratulacje zasłużyli:

taekwondzistka Aleksandra Kowalczuk,

kajakarze:
Michał Stańczak, Karol Puźniewski, Kornel Czubak, Adrian Rafalski,
Wojciech Suwiński, Krystian Kuniec, Kamil Ptaszkowski, Przemysław Zawalich,
Patryk Baranowski, Cezary Ołdakowski, Dominik Bugaj,

gimnastyczka Sandra Wojtkiewicz,

pływacy:
Karol Zbutowicz, Alan Chodań, Maciej Danilewski, Mateusz Kasztelan,
Anna Kotowicz, Angelika Wikieł, Bartosz Król, Kacper Szpojankowski.

Nie zawiedli także nasi absolwenci –  brali udział i stawali na podium  prestiżowych imprez międzynarodowych i krajowych. Największe sukcesy odnotowali Piotr Hatowski, Martyna Lisiecka, Denis Ambroziak, Mateusz Kamiński i Karol Zalewski.

Pan Prezes Janusz Milewski wraz z życzeniami na nowy rok szkolny przekazał na ręce Pani Dyrektor namacalny dowód, że w Olsztynie wkrótce będzie ulica Olimpijska.

Dwie tegoroczne absolwentki X LO Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, dla których zakończenie nauki zbiegło się z zakończeniem kariery sportowej – Anita Orzechowska „Orzeszek”  oraz Anna Przytulska „Przytulanka”, a które w szkole spędziły łącznie 12 lat, otrzymały książki i pamiątkowe tabliczki z rąk pani Dyrektor Barbary Rapińczuk, pani Beaty Lewalskiej, prezesa UKS SMS Olsztyn oraz trenerów pani Ewy Jóźwiak i pana Dariusza Laszuka.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania  z wychowawcami.

Uroczystość prowadziła p. Joanna Ulatowska-Letko.