Trzeciomajowe święto w Olsztynie

W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody tego święta. I jak co roku, delegacja naszej szkoły wraz z przedstawicielami władz, sejmu i samorządu, służbami mundurowymi, kombatantami i harcerzami oraz innymi mieszkańcami regionu wzięła udział w tych uroczystościach.

Po mszy świętej w bazylice św. Jakuba w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości prowadzeni przez orkiestrę wojskową i kompanie reprezentacyjne wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej i służby więziennej przeszli na Plac Konsulatu Polskiego. Tutaj po okolicznościowych przemówieniach odczytano Apel Pamięci, a wojskowa kompania reprezentacyjna oddała salwę honorową. Potem, pod Kolumną Orła Białego złożono wieńce i kwiaty. Uroczystość na Placu Konsulatu Polskiego zakończyła defilada kompanii honorowych.

Opiekun Pocztu Sztandarowego Szkoły – Beata Gojło.