SMS współorganizatorem akcji „One billion rising”

baner

Dnia 14 lutego 2015 roku w Galerii Warmińskiej w Olsztynie kilkadziesiąt osób zatańczyło przeciw przemocy wobec kobiet. Wśród uczestników byli również uczniowie naszej szkoły. Dwunastu wolontariuszy przygotowywało plakaty dotyczące przemocy wobec kobiet, rozdawało ulotki oraz tańczyło układ choreograficzny do piosenki „ Break the chain”. Akcję pod hasłem One billion rising – Nazywam się miliard rozpoczęła amerykańska pisarka i działaczka feministyczna Eve Ensler, a do imprezy włączyły się setki krajów, organizując pokazy tańca. Piosenka Break the chain, czyli Przerwij ten łańcuch stała się nieformalnym hymnem akcji na całym świecie. W tym roku do udziału w polskiej edycji Nazywam się miliard zaproszono przede wszystkim kobiety niepełnosprawne, które są bardziej narażone na przemoc.

sticker

Wolontariuszami w akcji byli:

1. Daria Piejdak – IIIa Gim
2. Marta Sarnowska – IIIa Gim
3. Natalia Sarnowska – IIIa Gim
4. Agnieszka Brzozowska – Stańczyk – kl. IIb L.O.
5. Katarzyna Milewska – nasz absolwentka
6. Przemysław Zawalich – kl. IIb L.O
7. Ewelina Łojewska – III b Gim
8. Anna Markowska – III b Gim
9. Aleksandra Mikulicz – II Gim
10. Aleksandra Pilarczyk – II Gim
11. Michaela Rutkowska – kl. IIb L.O
12. Paulina Ziółkowska – kl. IIb L.O.