Pamięci naszego Patrona…

W piątek 20 lutego 2015 r. minęła 22. rocznica śmierci Mariana Bublewicza, patrona naszej szkoły. Jak co roku w czasie obchodów Święta Szkoły delegacja uczniów złożyła kwiaty i zapaliła znicze na jego grobie. Ale nie tylko Szkoła Mistrzostwa Sportowego pamięta o swoim Patronie. Z inicjatywy Olsztyńskiego Klubu Motorowego tego dnia kilkadziesiąt samochodów, prowadzonych przez przyjaciół i fanów Marina Bublewicza, przejechało przez Olsztyn, by uczcić pamięć legendarnego rajdowca.

Uroczysty przejazd samochodów przez miasto rozpoczął się punktualnie o godz. 12.00. Uczestnicy obrali kurs na ul. Pieniężnego, i jadąc obok Ratusza, udali się w stronę Zatorza, by zakończyć swoją podróż na cmentarzu przy ul. Poprzecznej przy grobie M. G. Bublewicza.

Na czele kolumny aut jechała replika poloneza, którym rajdowiec ścigał się przed laty. Jej posiadaczem jest Marcin Derewońko z Olsztyna, wielbiciel sportów motorowych oraz właściciel jednego z miejscowych warsztatów samochodowych. – Miałem okazję poznać pana Bublewicza – mówi Derewońko. – Chodził razem z moim tatą do szkoły. Czasem nawet odwoził mnie do domu swoim rajdowym samochodem.

Była to pierwsza tego typu uroczystość jednak, jak zapowiadają organizatorzy z Olsztyńskiego Klubu Motorowego, ma stać się to tradycją.