Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Uczniowie szkoły podstawowej 10 listopada ogłosili „biało-czerwonym dniem” – obowiązywał strój z elementami barw narodowych, na godzinach wychowawczych odbyły się warsztaty robienia kotylionów, opasek, flag narodowych, którymi zostały udekorowane sale lekcyjne i korytarze szkolne. 12 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączony z festiwalem piosenki patriotycznej – każda klasa przygotowała swój występ bardzo starannie. W kategorii solistów zwyciężczynią okazała się Maja Wojciech z klasy VI, zaś spośród klas zdaniem jury najlepiej wypadli drugoklasiści.

Gimnazjaliści i licealiści radośnie celebrowali Narodowe Święto Niepodległości. Korytarze szkolne także ozdobiły biało – czerwone barwy. Te same kolory przeważały tego dnia w garderobie uczniów i nauczycieli. Oprócz radosnych elementów nie zabrakło przekazu dydaktycznego. Na planszach umieszczonych na korytarzach szkolnych nauczycielki historii i języka polskiego umieściły cytaty o Polsce i Polakach, ciekawostki i przemyślenia na temat patriotyzmu. Podczas długiej przerwy można było posłuchać utworów muzycznych wybranych przez uczniów specjalnie na tę okazję. Na lekcjach historii nie zabrakło pogadanek na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku, także 11 listopada 2015 r. Poczet Sztandarowy naszej Szkoły brał udział w wojewódzkich obchodach 97. rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej Świętego Jakuba. Po nabożeństwie nasi uczniowie przemaszerowali w kolumnie wraz z kompanią honorową służb mundurowych, Szwadronem Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego, harcerzami, organizacjami kombatanckimi i mieszkańcami Olsztyna na Plac Solidarności, gdzie pod pomnikiem Wolności Ojczyzny po odczytanym Apelu Pamięci i salwie honorowej zostały złożone kwiaty.