Obchody 75 rocznicy powołania Służby Zwycięstwu Polski w Olsztynie

Przed 75 laty, 27 września 1939 r., rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem na skalę światową. Tajne struktury państwa polskiego, podległe Rządowi RP na uchodźstwie nie miały swojego odpowiednika w żadnym innym kraju. Dziełem Polskiego Państwa Podziemnego było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, ale stworzenie siły moralnej, niepodległościowej tradycji, która pozwoliła przetrwać także czas komunistycznej dyktatury.
Z tej okazji 27 września 2014 w Olsztynie odbyła się uroczysta konferencja pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego p. Mariana Podziewskiego, podczas której mogliśmy wysłuchać wykładu na temat Polskiego Państwa Podziemnego. Na konferencji odbyło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy o Armii Krajowej, oraz wręczenie medali pamiątkowych, przyznanych przez Światowy Związek Armii Krajowej i medali Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, przyznanych przez wojewodę. Uroczystość zakończyła się odsłonięciem Pomnika Armii Krajowej.
Uczestnikami obchodów była delegacja naszej Szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym pod opieką p. Beaty Gojło i p. Ewy Kowalewskiej.