Gimnazjaliści w Galerii Sowa

10 grudnia 2014 roku, uczniowie klasy I a gimnazjum wraz z wychowawcą, panią Małgorzatą Ejkszto udali się na niecodzienną wycieczkę do Galerii Sowa. W galerii mieli przyjemność podziwiać wystawę pt. „Anioły na Jedwabiu”, autorstwa pani Krystyny Sól.

Pani Krystyna Sól jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, sztukami plastycznymi zajmuje się od 1984 roku. Swoją twórczość prezentowała na wielu wystawach indywidualnych, przeglądach wojewódzkich i konkursach ogólnopolskich. Posiada wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki oraz doroczną Nagrodę Prezydenta Olsztyna w dziedzinie kultury. Inspiracje czerpie z podróży do egzotycznych krajów.

Seria obrazów przedstawiających anioły częściowo również zainspirowana była podróżami, ale także życiem codziennym. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wystawę, zadając przy tym mnóstwo pytań autorce. Następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, po którym zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć oraz wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci i liczymy na kolejną wystawę obrazów Pani Krystyny!:)