Dzień Papieski w szkole podstawowej

31 października 2014 r. w szkole podstawowej odbył się XIV Dzień Papieski, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w konkursie „Święci i błogosławieni”, podczas którego prezentowali postacie wybranych przez siebie świętych i błogosławionych. Najczęściej byli to ich patronowie od chrztu świętego, ale nie tylko – były również postacie, których życie szczególnie zainteresowało naszych uczniów. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować prezentację na temat świętego oraz samemu wcielić się w tę postać. Podczas naszego spotkania nie zabrakło wspomnień o Świętym Janie Pawle II. Pani Katarzyna Klaja przygotowała film wprowadzający w atmosferę tego dnia. W przerwach między prezentacjami było karaoke –„ bal wszystkich świętych” – wspaniała zabawa ponad czterdziestu uczniów.

Na koniec spotkania komisja konkursowa ogłosiła wyniki, a p. dyrektor B. Rapińczuk wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody.I miejsca zajęli: Natalia Markowska kl. IV, Weronika Paczyńska kl. IV, Zuzanna Gołota kl. IV, Tymoteusz Kowalczyk kl. IV, Wiktoria Kania kl. V, Wiktoria Kucner kl. V. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Skorupska kl. IV , Michał Adamczak kl. IV, Klaudia Hrynowiecka kl. V, Dominika Łożyńska kl. V, Alicja Michalewska kl. VI, Paulina Grabarczyk Kl. VI, Iga Kowalczyk kl. VI, Julia Boczkowska kl. VI, Jakub Sobeczek kl. VI. Jednak w tym konkursie nie było przegranych, każdy uczeń otrzymał słodki upominek oraz obrazek z wizerunkiem naszego świętego patrona – Jana Pawła II. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.