80-ta rocznica urodzin Krystyny Żołnierowicz

Krystyna Żołnierowicz
Zasłużony trener szkoły gimnastyki sportowej kobiet

80-ta rocznica urodzin
Krystyna Żołnierowicz jest współtwórczynią potęgi olsztyńskiej gimnastyki.
Z okazji niedawnych urodzin z jubilatką spotkał się prezydent Olsztyna.

Gimnastyczka, trenerka, działaczka. Wraz z mężem Zbigniewem tworzyła najbardziej niespotykany duet trenerski w Europie. 19 listopada Krystyna Żołnierowicz obchodziła 80. urodziny.

Piękny jubileusz był okazją, by pogratulować dotychczasowych jej osiągnięć, podziękować za wspaniałą pracę na rzecz miasta oraz życzyć kolejnych lat w dobrej kondycji i zdrowiu. Krystyna Żołnierowicz przyjęła zaproszenie prezydenta Olsztyna i spotkała się z nim dzisiaj (29.11) w ratuszu.

– Zapisała się pani złotymi zgłoskami w historii naszego miasta – powiedział prezydent Piotr Grzymowicz. – To nie tylko sukcesy trenerskie czy dydaktyczne. Włożyła pani przecież ogrom pracy w powstanie naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Za to wszystko ogromnie dziękuję.

W swej długiej karierze pani Krystyna była medalistką mistrzostw Polski, zawodniczką kadry narodowej, odnosiła międzynarodowe sukcesy. Jako trenerka współtworzyła sekcję gimnastyki sportowej w OKS Stomil. Poza tym była m.in. wiceprezesem Polskiego Związku Gimnastycznego.

– Ostatnie dni dla mnie to ogrom wzruszeń i wspomnień – zdradziła Krystyna Żołnierowicz.
– Dostałam mnóstwo życzeń, wyświetlono mi nagranie z życzeniami z wszystkich polskich klubów. Myślę, że w Olsztynie cały czas mamy zdolną młodzież i trenerki. Nie raz widziałam, jak wyglądają zajęcia i jestem dumna.

Krystyna Żołnierowicz w 2012 roku odeszła na emeryturę po przepracowaniu 50 lat na rzecz gimnastyki. Zawodniczki – podopieczne jej i jej męża – zdobyły około 2 tysięcy medali.