Żółta Niedziela

W ramach działalności Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie, dnia 29.04.2018 r. odbyła się na olsztyńskiej starówce Żółta Niedziela. Była ona kulminacyjnym punktem XV edycji akcji Pola Nadziei. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Katedrze św. Jakuba. Po Mszy wolontariusze i opiekuni przemaszerowali  pod scenę staromiejską, gdzie czekali alumni Wyższego Seminarium Duchownego ,,Hosianum” w Olsztynie, prowadzący występy artystyczne. Wolontariusze w koszulkach hospicjum rozpoczęli kwestę do puszek na olsztyńskich ulicach, zbierając środki na zakup sprzętu medycznego dla hospicjum domowego. Za wrzucone datki dziękowano wręczając żonkile i balony. Z naszej szkoły, pod opieką p. Ewy Gałęziewskiej, w Żółtej Niedzieli wzięły udział wolontariuszki z kl. VII B: Aneta Stankiewicz, Martyna Kraszewska, Roksana Sujkowska. Było ciepło, radośnie i panowała super atmosfera.