Zawody kajakarzy – Wałcz 25−28.04.2019 r.

Pod hasłem „Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów – wiosna 2019” zjechali się do Wałcza najlepsi zawodnicy w kraju, aby sprawdzić jak przepracowany został okres zimowy.
Były to również zawody, na których trenerzy kadry bacznie przypatrywali się zawodnikom, by ustalić wstępny skład reprezentantów kraju na zawodach międzynarodowych w tym sezonie.
Nasi uczniowie również ścigali się na pierwszych zawodach w tym sezonie. W pierwszy dzień regat juniorzy mieli do pokonania w indywidualnych przejazdach dystanse 2000 m i 1000 m. Czasy z tych wyścigów kwalifikowały do rozegranych w kolejnych dniach finałów A, B i C odpowiednio na dystansach 1000 m i 500 m – juniorzy; 500 m i 200 m – juniorki.
Większość naszych uczniów dostała się do finałów, co dobrze rokuje na rozpoczęty sezon. Świetnie spisała się Katarzyna Szperkiewicz zajmując drugą lokatę w finale A na 200 m i 500 m. Swoją obecność zaakcentowali również nasi świeżo upieczeni absolwenci startujący, jako najmłodsi w kategorii seniorskiej. Bardzo dobrze zaprezentowali się Bartosz Grabowski, Julia Walczak oraz Maja Szajdek rywalizujący o najwyższe miejsca w finałach A.

Opracował Maciej Piórko