ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS MATURALNYCH 2022

Zdanie wypowiedziane przez Winstona Churchilla – „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku” – stało się mottem uroczystości zakończenia roku klas maturalnych rocznik 2022, która miała miejsce 29 kwietnia 2022 roku w budynku przy ul. Jagiellończyka.

W uroczystości wzięli udział pani dyrektor Barbara Rapińczuk, pani wicedyrektor Elżbieta Giedziun-Kakojejko, pani wicedyrektor Anna Michels, wychowawczynie klas maturalnych, nauczyciele, trenerzy i pracownicy szkoły, rodzice i oczywiście tegoroczni maturzyści, dziś już absolwenci SMS.

W naszej szkole każda uroczystość jest wyjątkowa, tegoroczne spotkanie z pewnością także przejdzie do historii i zostanie zapisane w kronikach, bowiem po pierwsze żegnaliśmy ostatnich w historii absolwentów gimnazjum, po drugie wróciliśmy do wieloletniej tradycji przerwanej przez pandemię i wreszcie po trzecie… po raz pierwszy w historii klasy trzecie były żegnane przez klasy … trzecie.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części oficjalnej, którą zainaugurowało wprowadzenie sztandaru szkoły. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Rapińczuk, która złożyła tegorocznym maturzystom gratulacje i życzenia oraz podsumowała czas spędzony przez nich w murach SMS.

Następnie wychowawczynie klas maturalnych pani Magdalena Denert i pani Ewelina Suchecka pożegnały swoich wychowanków, wręczając im pamiątkowe medale i długopisy.

Potem nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla maturzystów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Rekordzistami okazali się uczniowie klasy III F (siatkarskiej), w której świadectwo z wyróżnieniem odebrało z rak pani dyrektor aż jedenaścioro abiturientów – 50% klasy.

Brawa i statuetki Super Absolwentów otrzymali maturzyści, którzy w SMS byli od 12 lat, czyli od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a mianowiecie Łukasz Cudnoch, Klaudia Hrynowiecka, Oliwia Kowalczuk, Izabela Krajewska i Wiktoria Kucner z klasy III E.

W imieniu tegorocznych maturzystów podziękowania dla Dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, trenerów i pracowników szkoły przekazały Weronika Kij i Aleksandra Wyrzykowska. Na ręce pani dyrektor i pań wicedyrektor maturzyści złożyli piękne kwiaty.

Następnie odbyła się uroczysta ceremonia przekazania sztandaru szkoły, którą poprowadził opiekun pocztu sztandarowego, Pan Radosław Świstak. Tegoroczni maturzyści, którzy przez trzy lata nauki w liceum reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym to Natalia ZmierczakMichał Niedziałek. Podziękowania wręczyła im pani dyrektor Barbara Rapińczuk i pan Radosław Świstak.

Na wyróżnienie zasłużył też Kacper Meldner za trzy lata pracy w Samorządzie Uczniowskim liceum. Podziękowanie odebrała z rąk pani dyrektor Barbary Rapińczuk i opiekuna SU, pani Liliany Racis-Korsak.

Zapowiadana i oczekiwana część artystyczna przypomniała, że słowa „zdalny” i „hybrydowy” odmienialiśmy w ostatnim czasie przez wszystkie przypadki. Wszystkie skecze i scenki zostały przygotowane przez uczniów klas III A, III B i III C, pod opieką wychowawców (p. Anny Baszowieckiej-Pliś, pani Liliany Racis-Korsak i pani Joanny Ulatowskiej-Letko) zaś wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń rzeczywistych było całkowicie nieprzypadkowe i w pełni zamierzone?. Nasi uczniowie udowodnili, zresztą nie po raz pierwszy, że oprócz talentu sportowego dysponują też zdolnościami teatralnymi i kabaretowymi oraz świetnym zmysłem obserwacji.

Na zakończenie trzecioklasiści przekazali starszym kolegom prezenty – niezbędniki maturzysty – z życzeniami szczęścia na egzaminach, a także upominek muzyczny w postaci odśpiewanej na żywo piosenki zespołu Kombi pt. „Pokolenie”:

Każde pokolenie ma własny czas,

Każde pokolenie chce zmienić świat,

Każde pokolenie ma własny głos,

Każde pokolenie chce wierzyć w coś.

Fotorelacja z uroczystości pod adresem: