Wycieczka szkolna 14 czerwca 2012 r.

W czwartek 14 czerwca wczesnym rankiem uczniowie klasy II, IV, V i VI szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami zamiast na lekcje czy treningi wyruszyli na wycieczkę.      Pierwszą atrakcją był rejs po Kanale Ostródzko-Elbląskim. Płynęliśmy najstarszym i najciekawszym odcinkiem kanału, przez cztery zabytkowe pochylnie: Jelenie, Kąty, Oleśnicę i Buczyniec. Rejs dostarczył wielu emocji – w końcu nie codziennie „jedzie” się statkiem po trawie…      Oprócz podziwiania cudów XIX-wiecznej techniki oraz zachwycania się krajobrazem, można było także poczuć się jak prawdziwy kapitan…      Po zakończeniu rejsu w Buczyńcu pojechaliśmy do Malborka. Średniowieczna warownia naprawdę okazała się trudna do zdobycia…      Choć zwiedzanie zamku było naprawdę ciekawe – dowiedzieliśmy się między innymi, jak Krzyżacy ogrzewali ogromne zamkowe sale, skąd Wielki Mistrz wiedział „co w trawie piszczy” i w jaki sposób mnóstwo jedzenia wędrowało z kuchni w piwnicach na uczty na drugim piętrze – to po „spacerku” byliśmy porządnie zmęczeni. Wspólne zdjęcie na zamkowym dziedzińcu zakończyło ten etap wycieczki.      Potem oczywiście trzeba było kupić pamiątki – nasze mamy z pewnością marzyły o kuszach, procach, mieczach, toporach i innych narzędziach, które zakupiliśmy w wieeeelkich ilościach…      I wreszcie z ulgą (i pośpiechem – głód dodawał nam sił) udaliśmy się do Mc Donalda. Kolejka była dłuuuuga, ale tym bardziej nam smakowało (wiemy, że to niezdrowe, ale raz na jakiś czas, na wycieczce….).      Na koniec czekała nas prawdziwa niespodzianka – do restauracji wszedł pan Piotr Jacyno, znany z programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Oczywiście nie zabrakło autografów i pamiątkowych zdjęć. Pan Piotr okazał się bardzo sympatyczną osobą, nasze dziewczyny po prostu nie mogły się z nim rozstać…      Wycieczka była naprawdę udana, już czekamy na następną!