Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza w Olsztynie w sali gier przy ul. Gietkowskiej spotkała się cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły oraz rodzice.

rozp_r_szk_2018_19_05

rozp_r_szk_2018_19_01

Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Zebrani minutą ciszy uczcili 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz pamięć tych, którzy walczyli i ginęli w obronie Ojczyzny.

Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk gorąco przywitała wszystkich uczniów, a szczególnie tych, którzy do szkoły przyszli po raz pierwszy – czyli uczniów klasy I szkoły podstawowej. W swoim wystąpieniu mówiła także o wakacyjnych sukcesach sportowych naszych uczniów-zawodników. Ci, którzy sięgnęli po najwyższe laury, otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez firmę sportowysklep.pl i Dyrektora szkoły.

Byli to:

• Bartosz Grabowski – kajakarz, który odniósł wspaniały, historyczny sukces, zostając w jednym sezonie Mistrzem Europy i Mistrzem Świata Juniorów w olimpijskiej konkurencji K-1 200 m. Trenerem Bartka i współtwórcą tego sukcesu jest pan Robert Włodarczyk.

rozp_r_szk_2018_19_02

• Julia Walczak i Marcin Nowacki – uczestnicy Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kajakarstwie.

rozp_r_szk_2018_19_03

• Ewa Jaszczuk, Bartłomiej Koziejko i Piotr Sadłowski – pływacy, którzy startowali na Mistrzostwach Europy Juniorów w Helsinkach.

rozp_r_szk_2018_19_04

Pani Dyrektor mówiła także o planach i zamierzeniach na nowy rok szkolny oraz życzyła wszystkim sukcesów w nauce i sporcie.

W dalszej części uroczystości zostali przedstawieni nowi nauczyciele i trenerzy, którzy rozpoczęli pracę w naszej szkole oraz wychowawcy poszczególnych klas. Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Uroczystość prowadziła p. J. Ulatowska-Letko.