MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Wśród zaproszonych gości na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego byli: pani Irena Bublewicz, żona Patrona Szkoły, pani Alicja Rutecka, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyn, pan Zbigniew Lewicki, prezes Warmińsko – Mazurskiej Federacji Sportu, pan Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, pan Janusz Milewski prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego.

Wyjątkowo gorąco przywitaliśmy tych, którzy progi szkoły przestąpili po raz pierwszy – uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz rodziców, którzy przyprowadzili swoje pociechy na linię startu w olsztyńskiej szkole mistrzostwa sportowego.

Dla wielu uczniów szkoły mistrzostwa sportowego wakacje to czas intensywnych treningów i ważnych startów na zawodach rangi mistrzostw Polski, Europy i świata, dlatego brawami nagrodziliśmy naszych mistrzów. Łuniewski Dustin, Stankiewicz Maciej na Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu zajęli 2 miejsce K-2 500m, 3 miejsce K-2 1000m, 4 miejsce K-2 5000m, Kardasz Jakub na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim zajął 2 miejsce C-2 10000m, na Mistrzostwa Polski Juniorów w Poznaniu 5 miejsce C-2 1000m, Mieczkowska Ewa na Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu zajęła 3 miejsce K-2 500m, na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim 3 miejsce K-1 10000m, 3 miejsce K-2 10000m, Kozłowski Konrad na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu zajął 1 miejsce K-4, 2 miejsce K-1 500m, na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Gorzów Wielkopolskim 2 miejsce K-1 10000m, Michels Marek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu 1 miejsce K-4 1000m, 2 miejsce K-2 5000m, na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim 4 miejsce K-2 10000m, Brakowiecki Błażej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu zajął 1 miejsce K-4 1000m, 5 miejsce K-2 5000m, Ołdakowski Cezary na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Gorzowie Wielkopolskim 2 miejsce K-1 10000m, na Mistrzostwa Polski Młodzików w Poznaniu 4 miejsce K-2 2000m, Popławski Dominik na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Gorzów Wielkopolskim wywalczył 3 miejsce K-1 10000m, na Mistrzostwach Polski Młodzików w Poznaniu 2 miejsce K-1 2000m.

Zawodnikiem zasługującym na szczególne wyróżnienie jest Denis Ambroziak. na Mistrzostwach Świata Seniorów w Poznaniu w Finale B zajął 3 miejsce K-2 200m, na Mistrzostwach Europy Seniorów w Hiszpani w Finale B 4 miejsce K-2 200m, na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Moskwie w Finale A 7 miejsce K-2 200m, na Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu zajął 1 miejsce K-1 4 x 200m (sztafeta), 2 miejsce K-2 200m, 2 miejsce K-1 200m, na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy 2 miejsce K-2 200m, 3 miejsce K-1 200m