Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych „Na znojną walkę”

W poniedziałek 13 czerwca 2022 dwoje uczniów szkoły podstawowej Dominika Bućwiło i Michał Kaliszewski wraz z p. Joanną Ulatowską-Letko wzięło udział w uroczystym podsumowaniu Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych „Na znojną walkę” zorganizowanego przez olsztyńską Delegaturę IPN.

Gala odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Oprócz rozdania nagród laureatom, zgromadzeni mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu na temat życia codziennego uczestników polskiego podziemia antykomunistycznego, wygłoszonego przez historyka IPN Michała Ostapiuka, a także zobaczyć repliki broni używanej przez żołnierzy niezłomnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki od organizatorów, a nauczyciele kwiaty i podziękowania. Już za rok kolejna edycja konkursowych zmagań.