Święto Szkoły

Ostatni piątek lutego to dla społeczności szkolnej dzień wyjątkowy. Tego dnia obchodzimy Święto Szkoły. Data nie jest przypadkowa. Dzień ten wyznacza dwie ważne rocznice – tragicznej śmierci Patrona szkoły Mariana Bublewicza oraz uroczystości nadania szkole jego imienia.

W tym roku pamięć o tych wydarzeniach wyrażaliśmy przez cały miesiąc luty, podejmując różnego rodzaju akcje i aktywności, by w szczególny sposób uczcić Patrona szkoły.

Uczniowie klas 1-3 poznawali fakty z życia M. G. Bublewicza, oglądając filmy, zdjęcia, gazetki oraz słuchając opowieści o jego osiągnięciach. Odwiedzili też szkolną Izbę Pamięci wypełnioną pamiątkami.

Uczniowie klas starszych szkoły podstawowej rozmawiali z wychowawcami na temat historii szkoły i osoby Patrona. Korzystali z zasobów strony internetowej szkoły. Odwiedzili również Izbę Pamięci, oglądali fragmenty filmów archiwalnych, przeglądali kroniki szkolne, wykonywali gazetki ścienne i plakaty poświęcone Marianowi Bublewiczowi.

Licealiści przygotowali prezentacje multimedialne oraz plakaty, a następnie zmierzyli się w quizie wiedzy o Patronie. Nie zabrakło też rozmów na temat kariery sportowej i sukcesów M. Bublewicza.

Zgodnie z tradycją przedstawiciele najstarszych uczniów szkoły wraz z wychowawcami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Patrona.