Światowy Dzień Ziemi

Ustanowiony ponad pięćdziesiąt lat temu Dzień Ziemi, przypomina o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Środowisko przyrodnicze, w którym żyjemy, jest naszym naturalnym miejscem na Ziemi a my jesteśmy częścią przyrody. Myśląc o obecnych i przyszłych pokoleniach, aby miały szanse żyć w czystym środowisku, ważna jest edukacja i zaszczepienie w każdym człowieku zachowań proekologicznych. Nawet drobne działania podejmowane przez jednostkę mają ogromny sens i mogą przyczynić się do zmniejszenia degradacji naszego środowiska. W końcu nasze życie i zdrowie zależy od warunków panujących w środowisku.

Z okazji Dnia Ziemi został zorganizowany konkurs pt. „Upcycling – czyli drugie życie przedmiotów” w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym. Wyniki konkursu prezentujemy poniżej i serdecznie gratulujemy laureatom. Ponadto uczniowie klasy 1c LO zaangażowali się w przygotowanie toreb ekologicznych wielorazowego użytku. Całkowity dochód ze sprzedaży toreb będzie przeznaczony na nagrody dla laureatów konkursu. Laureatami konkursu „Upcycling” zostali:

• I miejsce – Zuzanna Iwanowicz (klasa 2b)
  • II miejsce – Patrycja Siejak (klasa 2a)
  • III miejsce – Tymoteusz Giedziun (klasa 2b)
  • Wyróżnienie: Oliwia Kamińska (klasa 1a)

• I miejsce – Weronika Karolewska (klasa 4b)