Spacer historyczny

Tradycją w szkole podstawowej są spacery historyczne po Starym Mieście. W środę, 15 czerwca, po zakończeniu egzaminu praktycznego na kartę rowerową, uczniowie klas 5 A i 6 z p. J. Ulatowską-Letko, także wybrali się szlakiem historii – rozpoczęli przy tablicy upamiętniającej pobyt Napoleona w Olsztynie, następnie zatrzymali się na Moście Jana, przeszli koło Katedry Świętego Jakuba, zajrzeli na rynek, do fosy i na dziedziniec zamkowy, a zakończyli na Targu Rybnym koło Wysokiej Bramy. Przy okazji powtórzyli wiadomości o zabudowie miasta średniowiecznego, stylu gotyckim, elementach obronnych miasta i zamku, Mikołaju Koperniku i innych wydarzeniach z dziejów naszego miasta.

Przy okazji oczywiście skusiliśmy się na lody, aby połączyć przyjemne z pożytecznym

?