RUCH TO ZDROWIE I ZDROWE SERCE

Dnia 3 października 2009 roku na Stadionie Leśnym w Olsztynie została zorganizowana impreza sportowo – rekreacyjna z okazji Światowego Dnia Serca. Organizatorem tego festynu był Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Olsztynie. Imprezę tą uświetniła prowadząca M. Kurowska słynna polska aktorka. Na pikniku odbyły się biegi przełajowe szkół gimnazjalnych i średnich, sztafety oraz bieg otwarty na dystansie 5 km dla wszystkich chętnych uczestników tej imprezy.

Dominika Pszczółkowska, Olga Sopyło oraz Paweł Najmowicz reprezentowali Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

Paweł Najmowicz zajął II miejsce w biegu otwartym na 5 km z czasem 18 min.

Oprócz tego specjaliści znanych i lubianych osób przekazali wiedzę na temat zdrowia, można było wykonać badania pomiaru cukru i cholesterolu, zmierzyć ciśnienie oraz zrobić EKG. Ponadto było wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, zabawy, degustacje.

Opiekun: Liliana Racis