Pola Nadziei

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja realizowana w Polsce od 2003 roku, której koordynatorem jest Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka żonkilowa zasadzona jesienią wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.

Już po raz 15 Hospicjum Domowe Caritas w Olsztynie przystąpiło do akcji „Pola Nadziei”. Ideą programu jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka, a także pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów. Jesienią na skwerach, w parkach, przed hospicjami, szkołami i urzędami wolontariusze sadzą żonkile – symbol akcji. Wiosną, w okresie kwitnienia, żonkile rozdawane są w zamian za datek na rzecz hospicjum.

Patronatem honorowym „Pola Nadziei 2017/2018” objął  Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński oraz Prezydent Miasta Olsztyn Piotr Grzymowicz. Patronat medialny sprawują: Gość Niedzielny, Radio Plus i TVP3 Olsztyn. Patronatem akcję objęli również: Michelin Polska S.A., Olsztyńskie Centrum Wolontariatu „Spinacz”, Hurtownia Medyczna Medseven. Deklaracje przystąpienia do tegorocznej edycji złożyło 36 przedszkoli i szkół z Olsztyna i okolic.

Uroczysta inauguracja akcji odbyła się 4 października 2017 r. o godz. 14:00 w Kościele NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

Uroczyste zasadzenie żonkili w naszej szkole odbyło się w czwartek 19 października przy udziale p. dyrektor Barbary Rapińczuk oraz p. wicedyrektor Elżbiety Giedziun-Kakojejko.

Wolontariusze z naszej szkoły:

Kl. VII a

1. Krajewska Oliwia
  2. Mikulicz Aleksandra
  3. Wajzer Maria

Koordynatorami akcji „Pola nadziei” w naszej szkole jest p. Ewa Gałęziewska i p. Katarzyna Klaja