Paweł Florczak – wyróżniony przez Ministra Edukacji Narodowej

Paweł Florczak  –  wyróżniony przez Ministra Edukacji Narodowej

72 najlepszych polskich uczniów odebrało 17 października 2008 r. stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Wśród wyróżnionych znalazł się Paweł Florczak: ur. 02.01.1989 w Ostródzie, uczeń SMS Olsztyn w latach 2006-2008. Absolwent 2008. Ambitny zawodnik młodego pokolenia, jeden z kandydatów do olimpiady Londyn 2012. Reprezentował kluby: Sokół Ostróda, OKS Olsztyn, a aktualnie w OKK Ostróda. Członek młodzieżowej reprezentacji Polski, wielokrotny reprezentant (m.in. Mistrzostwa Świata Juniorów 2007), mistrz i medalista Mistrzostw Polski. Najważniejsze sukcesy Pawła w sezonie 2008 to: – V i VII m. wywalczone w K-2 na Młodzieżowych Mistrzostwach    Europy, wspólnie z Robertem Krawcem z Poznanii Poznań. – I m. K-1 10000 m na Długodystansowych Mistrzostwach Polski. – I m. K-2 1000 m na Mł. MP, wspólnie z Wojciechem Pannellierem.Stypendium Ministra Edukacji Narodowej mogli otrzymać zwycięzcy olimpiad międzynarodowych, laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad lub konkursów na pracę naukową, oraz uczniowie-wybitni sportowcy. Kandydatów do stypendium typowała szkoła. W tym roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej nadesłanych zostało 1118 wniosków. Spośród nich wybranych zostało 300. Aby dostać się do tego grona potrzebne były wielokrotne sukcesy. Jak zaznaczył wiceminister Marciniak, wyróżnienia, które przyznane zostały uczniom, to wyraz najwyższego uznania Ministra Edukacji Narodowej.