Ostatni Dzwonek w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

Pożegnanie klas trzecich odbyło się 27 kwietnia 2012 roku w budynku przy ul. Jagiellończyka 32 a. W samo południe przybyli zaproszeni goście: pani Dyrektor Barbara Rapińczuk, wicedyrektor ds. sportu pan Sławomir Głocki oraz pani wicedyrektor Lidia Przygodzka. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas II. Scenariusz uroczystości napisała pani Marta Podralska. Objęła ona również nadzór nad jej przebiegiem Aktorzy przedstawili nie tylko etapy życia ucznia na różnych etapach edukacji, ale roztoczyli przed maturzystami wizję przyszłych studiów. Nie przerazili jednak pełnych animuszu abiturientów. Następnie przemówiła pani Dyrektor Barbara Rapińczuk, która życzyła uczniom dalszych sukcesów – zdania matury i dostania się na wymarzone kierunki studiów. Po niej przemówiła Ewelina Walkiewicz – przedstawicielka absolwentów, żeby podziękować nauczycielom, trenerom i dyrektorom szkoły za włożony trud w ich kształcenie i szkolenie sportowe. Część oficjalną zakończyło rozdanie świadectw. Wszyscy uczniowie klas trzecich ukończyli szkołę. Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk wraz z wychowawczyniami: panią Elżbietą Giedziun – Kokojejko i panią Ewą Kowalewską gratulowały wszystkim absolwentom, a niektórym pani Dyrektor wręczyła nagrody za wyniki w nauce lub pracę na rzecz klasy i szkoły. Na zakończenie uroczystości drugoklasiści wręczyli swoim starszym kolegom pamiątkowe medale i czterolistne koniczynki. Zaprosili też obecnych na poczęstunek.