Olimpiada Biologiczna

12 lutego 2021 r. uczniowie klasy 1A, 1B i 2C Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w Olimpiadzie Biologicznej OLIMPUS o zasięgu ogólnopolskim (sesja zimowa). Uczniowie klas pierwszych rywalizowali w grupie składającej się ze 109 uczestników, a klas drugich ze 116 uczestników z całego kraju. Maksymalnie można było uzyskać 60 punktów. Uczniowie mieli trudne zadanie, bo za złe odpowiedzi w pytaniach testowych, otrzymywali punkty ujemne. Ogromne i serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom za podjęty trud i wysiłek przygotowań!!!

Szczególne wyrazy uznania dla Szymona Kluchcińskiego z klasy 2C, który podjął duże wyzwanie i przygotował się z treści, które będą dopiero omawiane w klasie 3 LO (Anatomia i fizjologia człowieka)!

Ewa Kruminis-Kaszkiel – nauczyciel biologii