Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

11.11.2010 r. poczet sztandarowy ZSO nr 5 MS reprezentował naszą szkołę podczas miejskich obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inaczej niż zazwyczaj msza święta w intencji ojczyzny odbyła się w kościele Św. Józefa. Przewodniczył jej abp Wojciech Ziemba, który wygłosił też homilię. Z kościoła uczestnicy uroczystości przeszli do Parku Jakubowego. Pod Pomnikiem Bohaterom Walki o Wyzwolenie Narodowe i Społeczne Warmii i Mazur przemówienia wygłosili włodarze naszego miasta i województwa. Odbył się również Niepodległościowy Apel Pamięci, a kompania honorowa Wojska Polskiego oddała salwę honorową. Uroczystość w Parku Jakubowym zakończyło złożenie wieców i wiązanek kwiatów pod Pomnikiem.

Elżbieta Giedziun – Kakojejko