Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Patriotyzm od zawsze był nieodłącznym elementem sportowego ducha.”

Maciej Zdziarski, Prezes Instytutu Łukasiewicza

1 marca tradycyjnie pamiętaliśmy o Żołnierzach Niezłomnych. Przez cały tydzień uczniowie gromadzili materiały na temat wybranych „Wyklętych”, czego efekty widać było na korytarzach szkolnych w obu budynkach – zdjęcia, gazetki, plakaty przypominały o „Ince”, „Zaporze”, „Pługu”, „Uskoku”, „Lalku” i wielu innych. Uczmy się od nich, abyśmy również potrafili „zachować się jak trzeba” w każdych, nawet najtrudniejszych, okolicznościach.

Efektem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole jest także film, w którym wystąpili uczniowie zarówno szkoły podstawowej, jak też liceum. Film został opublikowany na profilu FB szkoły i z pewnością przyczynił się do propagowania idei pamięci o Żołnierzach Niezłomnych.