Narodowe Czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza

Pierwszy dzień w szkole po wakacyjnej przerwie upłynął nam pod znakiem integracji. Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tegorocznej edycji Narodowego Czytania organizatorzy zaprosili nas do wspólnego czytania ”Ballad i romansów” Adama Mickiewicza z okazji dwusetnej rocznicy ich opublikowania.

Tego dnia wzięliśmy także udział w Marshmallow Challenge. Gra polega na zbudowaniu z makaronu, taśmy i sznurka wieży, która utrzyma piankę, czyli tytułowy marshmallow. Zabawa była świetną okazją do integracji zespołów klasowych.

Pomysł na integrację połączoną z czytaniem dzieł Mickiewicza okazał się strzałem w 10!

#narodoweczytanie #SzkołaWiernaDziedzictwu #marshmallowchallenge #powrótdoszkoły