Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim

W miniony weekend zakończył się największy tegoroczny turniej taekwondo olimpijskiego w Polsce – XVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski „Polish Open”.

Wzięło w nim udział 675 zawodników i zawodniczek z 97 reprezentacji klubowych i narodowych, 26 krajów Europy, Azji i Afryki, w tym 203 kadetów, 260 juniorów i 212 seniorów, oraz blisko 180 oficjeli – trenerów, sędziów oraz zaproszonych gości. Wśród drużyn zagranicznych pojawili się m. in. Koreańczycy, Niemcy, Norwedzy, Szwedzi, Finowie, Duńczycy, Austriacy, Belgowie, Bułgarzy, Portugalczycy. Byli również stali bywalcy Warsaw Cup i Polish Open, nasi wschodni sąsiedzi z Białorusi, Ukrainy i Rosji oraz Litwini, Czesi i Słowacy jak również zawodnicy takich egzotycznych trochę krajów jak Afganistan, Turkmenistan i Mołdowa.

Wśród nich znalazła się reprezentacja Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. W tej niezwykle silnej obsadzie wywalczyli aż 7 medali. Najlepiej spisali się Magda Obrębska zdobywając złoty medal w swojej kategorii wagowej, oraz Mateusz Wieczorek, który na swojej drodze do złotego medalu stoczył 4 walki, 3 z nich wygrał z zawodnikami Białorusi, Szwecji, Norwegii i Polski. Do tych dwóch złotych krążków srebro dorzuciła seniorka Ewelina Walkiewicz (waga 49 kg) oraz Przemysław Piechota w kat. wag. 45 kg. a brązowe medale wywalczyli: Kamila Kryger – senior, waga 62 kg), Gabriela Wierzbicka (junior, waga 49 kg), oraz kadeci Michał Mydło (waga 37 kg).

Serdecznie gratulujemy – trenerzy taekwondo!!

Justyna Niedziałek