Kolejny sukces młodych poetek!

Sukcesy odnoszone przez uczniów w konkursach literackich to w naszej szkole już niemal tradycja.        We środę 6 czerwca 2012 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz. Młodzi twórcy tym razem zmagali się z tematem „Książko, przyjaciółko miła, Ty mnie prowadzisz po szerokim świecie”.        Była to kolejna edycja poetyckich zmagań, w której braliśmy udział i … oczywiście odnieśliśmy sukces – mówiąc językiem sportowym obroniliśmy tytuł mistrzowski, ponownie zdobywając główną nagrodę!        I miejsce w tegorocznym konkursie wywalczyła uczennica klasy V Aleksandra Mikulicz, a jej koleżanka z klasy, Maria Wajzer otrzymała wyróżnienie. W konkursie brała także udział uczennica klasy VI Natalia Sarnowska (nawiasem mówiąc ubiegłoroczna laureatka). Dziewczyny otrzymały piękne nagrody książkowe oraz dyplomy.        Opiekę nad młodymi poetkami sprawuje nauczycielka języka polskiego, p. Joanna Ulatowska-Letko, a sztukę pisania wierszy uczniowie doskonalą podczas jej autorskich zajęć „Od wierszyka do poezji – warsztaty twórczego myślenia dla młodych poetów”. Już szykujemy się na kolejny konkurs!

A oto nagrodzone wiersze: Aleksandra Mikulicz

„Cudowne podróże” Gdy wejdziesz do biblioteki Poczujesz magię Każda książka Może cię zabrać w daleką podróż… Zamknij oczy – Wypłyń w „Daleki rejs” Fale, wiatr we włosach słońce skąpane w morzu… kolejny rozdział – kolejny port zamknij oczy – przedzieraj się przez gąszcz, wędruj „W pustyni i w puszczy” dzikie zwierzęta kolorowe kwiaty ogromne drzewa kolejny rozdział – kolejny obóz zamknij oczy – poznaj „Anię z Zielonego Wzgórza” a może wolisz posłuchać „Opowieści z Narnii”? Jeśli tylko chcesz, Każdego dnia Czeka na ciebie nowa przygoda Nowa podróż Nowa przyjaźń Wystarczy Sięgnąć po książkę.

Maria Wajzer „Niezawodny przyjaciel” Znowu jestem samotna, nie mam przyjaciół. Wtedy wchodzę do biblioteki. Rozpoczynam cudowną podróż. Odczytuję w skupieniu zaproszenia wypisane na grzbietach książek, Spaceruję powoli po ścieżkach liter. Oglądam z uwagą ilustracje krajobrazu. Zatrzymuję się na stacjach kolejnych rozdziałów. Zbieram nieśpiesznie pamiątki z podróży. Poznaję przyjaciół, którzy nigdy mnie nie opuszczą.

Natalia Sarnowska „Prawdziwy przyjaciel” Nigdy Cię nie opuści. Martwi się jak matka, tęskni jak siostra, kocha jak ojciec, żartuje jak brat. To klucz do Twojej wyobraźni. To przewodnik po świecie fantazji. To dobra wróżka, która w każdej chwili potrafi zaczarować szarą rzeczywistość. Wiesz, że Cię nie zawiedzie. Zabierze Cię w podróż, której nigdy nie zapomnisz. To ona – KSIĄŻKA.