Jubileusz 45-lecia Olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz 30-lecia nadania szkole imienia Mariana Grzegorza Bublewicza

Z radością informujemy, że 23 lutego 2024 roku będziemy uroczyście obchodzili Jubileusz 45-lecia istnienia Olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz 30-lecia nadania naszej szkole imienia wspaniałego olsztyńskiego sportowca – Mariana Grzegorza Bublewicza.
Olsztyńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego powstała w 1979 r. Od tego czasu jest sportową wizytówką nie tylko miasta, ale też regionu. W naszej placówce uczą się i trenują przedstawiciele siedmiu dyscyplin sportowych – gimnastyki sportowej kobiet, kajakarstwa, taekwondo olimpijskiego, pływania, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz piłki ręcznej.
Serdecznie zapraszamy uczniów, pracowników, absolwentów, sympatyków szkoły i gości, w tym przedstawicieli władz samorządowych, oświatowych i sportowych na szczeblu miejskim, wojewódzkim i krajowym na uroczyste spotkanie w piątek 23 lutego 2024 r. o godz. 16.00 do siedziby szkoły przy ul. Gietkowskiej 12.
Podczas uroczystości chcemy zaprezentować sukcesy naszych uczniów-zawodników na sportowych arenach w kraju i za granicą oraz dorobek szkoły w dziedzinie dydaktyki i wychowania. Uroczystość będzie także okazją do podziękowań dla osób zasłużonych dla historii i rozwoju placówki. Całość przedsięwzięcia będzie miała charakter wychowawczy (tworzenie etosu placówki) oraz promocyjny w wymiarze lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim.
Organizacja uroczystości Jubileuszowych pod nazwą Święta Szkoły jest naszą tradycją od niemal 30 lat. Każdorazowo towarzyszą jej także inne przedsięwzięcia, takie jak wystawy, konkursy, spotkania, kiermasze, których nie zabraknie również w tym roku.
Mamy zaszczyt poinformować, że Honorowy Patronat nad organizacją Jubileuszu objął Prezydent Olsztyna, Pan Piotr Grzymowicz, natomiast patronatu medialnego nad tym wydarzeniem udzieliło Polskie Radio Olsztyn S.A.
Zapraszamy do włączenia się w Jubileuszowe przedsięwzięcia i wspólnego świętowania.