Czas na integrację!

Dnia 11 października 2017 r. uczniowie klas I a i I b liceum wzięli udział w warsztatach integracyjnych na podstawie „Bajki o Ćwierćlandzie”, prowadzonych przez pedagoga liceum panią Beatę Grzybicką i psychologa szkolnego panią Alicję Maziarek, a wspieranych przez wychowawców klas: panią Beatę Gojło i pana Radosława Świstaka.

Uczniów podzielono na cztery państwa: czerwone, zielone, niebieskie i żółte. W trakcie zabawy wykonywali oni zadania w ramach swoich państw a potem prezentowali je pozostałym uczestnikom. Zadania dotyczyły przebrania wszystkich uczestników w ubiory w kolorze swojego kraju, projektowania herbu i układania hymnu swojego kraju, wymyślania zabawy oraz układania menu weselnego. Obowiązywała jedna zasada – każde zadanie musiało być w kolorze danego państwa.

Na koniec wspólnej zabawy uczniowie wymieniali się elementami zaprojektowanych strojów tak, by każdy stał się kolorowy…

Warsztaty były dobrą okazją do lepszego poznania rówieśników mijanych codziennie na korytarzach, uczyły współdziałania w grupie oraz rozwijały pomysłowość i twórczość uczniów. Mamy nadzieję, że rozpoczęły proces integracji nie tylko w klasach, ale i między różnymi dyscyplinami sportu funkcjonującymi w naszej szkole.

Beata Grzybicka