Akademickie Mistrzostwa Polski w Warszawie

AKADEMICKIE   MISTRZOSTWA   POLSKI   w   WARSZAWIE

Gorący” początek jesiennego sezonu w taekwondo olimpijskim. Po wakacyjnej przerwie, poświęconej na udział w zgrupowaniach sportowych, zawodnicy taekwondo rozpoczęli sezon jesienny od górnego „c”! W minioną sobotę przedstawiciele SMS Olsztyn zdominowali Akademickie Mistrzostwa Polski, rozgrywane na warszawskim AWF.      Na duże uznanie zasługuje Agnieszka Benedict, która wyjechała do Warszawy tuż po chorobie i wywalczyła aż dwa złote medale.     Tomasz Kobrzyński: „Jestem zadowolony z występu naszych zawodników. Prawie wszyscy pokazali się od jak najlepszej strony realizując to, co ćwiczyliśmy w trakcie treningów w Szkole Mistrzostwa Sportowego.”    Wysoką formą błysnęli bracia Wielgoszowie, którzy wystartowali po drobnych urazach z przed dwóch tygodni spowodowanych startem w Międzynarodowym Turnieju Warsaw Cup. Karol zdobył 2 miejsce w kategorii 73 kg., a Michał wywalczył 5 miejsce. Michał przegrał walkę o medal po kontrowersyjnym sędziowaniu, dzięki któremu do finałów przeszedł Rosjanin.     Wyśmienicie spisali się nowi zawodnicy: Igor Kryszkiewicz (waga 78 kg.) i Izabela Gadomska (+63 kg.) – zdobyli złoto, a Ewelina Walkiewicz (waga 55 kg.) – srebro.     „Zawody w Warszawie były interesujące głównie ze względu na zastosowanie elektronicznych kamizelek chroniących tułów. Uderzenie w kamizelkę powodowało wysyłanie impulsu drogą radiową na tablicę punktową i zaliczenie punktu, jeśli cios był zadany z odpowiednią siłą. Elektronika to przyszłość taekwondo a najbliższy turniej olimpijski w Londynie będzie rozegrany właśnie w systemie elektronicznego sędziowania”.

Justyna Niedziałek