5 medali zawodników taekwondo podczas 17-tych zawodów Polish Open 2010 w Taekwondo Olimpijskim

W dniach 8-10.10.2010 odbyły się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim. W zawodach wystartowało łącznie blisko 150 zawodników z Polski oraz Azerbejdżanu, Białorusi, Korei, Słowacji, Rosji oraz Ukrainy. W turnieju zobaczyć można było m.in. występy tegorocznych medalistów mistrzostw Europy seniorów – reprezentantów Azerbejdżanu. Wśród uczestników byli też zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie w składzie: Karol i Michał Wielgosz, Alicja Pałaszewska, Kamila Kryger, Ewelina Walkiewicz, Marek Szafałowicz, Gabriela Guzowska. Medale zdobyli: Ewelina Walkiewicz w kat. wag. 49 – medal srebrny Kamila Kryger w kat. wag. 62 – medal srebrny Karol Wielgosz w kat. wag. 74 – medal srebrny Gabriela Guzowska w kat. wag. 53 – medal brązowy Alicja Pałaszewska w kat. wag. 57 – medal brązowy Zawody były sprawdzianem przed zbliżającymi się zawodami reprezentacji Polski, tj.: Otwartych Mistrzostw Azerbejdżanu oraz Drużynowego Pucharu Europy, które odbędą się pod koniec października w stolicy Azerbejdżanu – Baku. Podczas turnieju swoją obecnością, zaszczycili: Ambasador Republiki Korei Południowej w Polsce – Joon Je Lee wraz z małżonką, Dziekan Wydziału Sportu Uniwersytetu Keimyung – prof. Bae Yeoung Sang, Dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej – Meong See Lee. Od 10 pażdziernika rozpoczyna się także kilkudniowe zgrupowanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu wspólnie z zawodnikami Uniwersytetu Keimyung. W zgrupowaniu weźmie także udział grup zawodników SMS Olsztyn: Konrad Jastrzębowski, Igor Kryszkiewicz, Magdalena Obrębka, Magdalena Śmiglewska, Patrik Chrapkowski.

Gratulujemy!!!

Justyna Niedziałek