27 września 2024 r. – wyścigi Smoczych Łodzi z okazji Dnia Chłopaka

We are the champions😊nasze motto z roku jubileuszowego ponownie się potwierdziło.😊
Wczoraj na przystani kajakowej odbyła się niezwykła impreza integracyjna – Wyścigi Smoczych Łodzi z okazji Dnia Chłopaka.😊 W przepięknych okolicznościach przyrody😊 spotkali się uczniowie klas 7-8 SP oraz 1-4 LO, wychowawcy, nauczyciele, trenerzy i wychowawcy Internatu. Dla niektórych uczniów (i nauczycieli😊) była to pierwsza w życiu przygoda z wiosłem.😊 Ale nikt nie pękał.😊 Było wspaniale – integrowaliśmy się międzyszkolnie, międzyklasowo, międzydyscyplinarnie i międzypokoleniowo.😊 Mnóstwo pozytywnych emocji, czystej radości ze wspólnego wysiłku i oczywiście z wygranej. Ostatni wyścig – uczniowie kontra nauczyciele – zakończył się wygraną… uczniów😊 ale pedagodzy dzielnie walczyli.😊
Pomysłodawczynią i główną organizatorką imprezy była opiekun SU w Liceum, pani Liliana Racis-Korsak.👏 Wielkie podziękowania należą się trenerom kajakarstwa – panom Andrzejowi Kamińskiemu👏 i Maciejowi Piórko👏, którzy przygotowali łodzie, kapoki, tor oraz byli instruktorami dla poczatkujących😊 i sternikami smoczych łodzi we wszystkich wyścigach. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie wicedyrektorki Joanna Ulatowska-Letko👏 i Anna Łuniewska👏. Ta ostatnia zadbała również o to, aby po wyścigach młodzież mogła zjeść ciepłą grochówkę, kiełbaskę z ogniska i wszystkie inne pyszności przygotowane przez naszą wspaniałą kuchnię😊. W imprezie aktywny udział wzięli wychowawcy klas👏 oraz nauczyciele👏 (pozytywne efekty w dalszej pracy dydaktyczno-wychowawczej murowane), a także wychowawca internatu, pan Andrzej Grochowalski👏, który jest ratownikiem wodnym (całe szczęście nie musiał nikogo ratować😊).
Mamy nadzieję, że wczorajsza impreza przyczyni się do promocji kajakarstwa jako wspaniałej dyscypliny sportu, a Smocze Łodzie wrócą do tradycji SMS Olsztyn.
Wszystkim organizatorom i uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Impreza wymagała kreatywności, logistyki i dyscypliny, ale przecież we are the champions.💪🙂💪🙂💪