Apel – 95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

My z ojczyzną jesteśmy związani
Na pogodę, na śnieżne zawieje,
My z ojczyzną płaczemy, gdy płacze,
A śmiejemy się, kiedy się śmieje.

Karmi słowem jej mowa serdeczna,
Żywi chlebem jej ziemia żyzna,
Do widzenia, ptaki przelotne,
Ja zostaję – tu moja ojczyzna!

Słowami wiersza Jerzego Ficowskiego rozpoczął się uroczysty apel, którym uczniowie szkoły podstawowej uczcili święto narodowe.

W programie spotkania nie zabrakło także innych wzruszających tekstów, patriotycznych pieśni, i biało czerwonych barw. Na scenie pojawili się uczniowie klasy VI, wspomagani przez recytatorów z klas młodszych. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z naszej ojczystej historii – obejrzeliśmy „Animowaną historię Polski”, a szóstoklasiści wykonali plakat. Można było się także przekonać, że patriotyzm wcale nie musi być nudny.

Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Obecna na uroczystości Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk podziękowała za piękną i wzruszającą lekcję historii. Na pochwały zasłużyli nie tylko uczniowie biorący udział w występie, ale również publiczność – klasy I-III – które z wielkim skupieniem i zaangażowaniem oglądały to, co działo się na scenie.

Apel wspólnie z uczniami przygotowała p. Joanna Ulatowska-Letko. Za oprawę muzyczną odpowiadała pani Aneta Wojtkiewicz

Apel Dzień Niepodległości 01

Apel Dzień Niepodległości 02