Tydzień z misiem

„Proszę Państwa oto miś…”

Miś – przyjaciel dziecka, który towarzyszy mu przez długie lata. Miły, cierpliwy towarzysz wielu zabaw, powiernik sekretów, pocieszyciel, czyli przyjaciel na dobre i na złe. Od 2002 r. 25 listopada obchodzi swoje urodziny. W tym roku świętowaliśmy z misiem również w naszej szkole.
W dniach 19-23 listopada obchodziliśmy „Tydzień z misiem”. Pod okiem pani Anny Dubrowskiej i Katarzyny Świeczkowskiej uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej, brali udział w różnorodnych zajęciach, na których gościły ulubione misie. Dzieci opowiadały historie związane ze swoimi maskotkami oraz poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Podczas zajęć poszerzyły wiedzę przyrodniczą na temat gatunków niedźwiedzi, ich trybu życia, zwyczajów i sposobu odżywiania się. Uczniowie zostali zapoznani z utworami literackimi oraz bajkami, których bohaterami są misie. Uwieńczeniem „misiowego tygodnia” był konkurs plastyczny, z którego trudno było wyłonić zwycięzców. Miś stał się również bohaterem wiersza i komiksu. Wiele pięknych misiów ozdobiło szkolny korytarz, a ich twórcy odebrali liczne nagrody i dyplomy.

Katarzyna Świeczkowska