Ciemno wszędzie, czyli „Dziady” według III gimnazjum

Spektakl będący adaptacją „Dziadów” cz. 2. Adama Mickiewicza przygotowywany był od marca 2012 r. jako projekt edukacyjny. Adaptację sceniczną wzbogaconą o elementy audiowizualne uczniowie przygotowywali pod kierunkiem p. Malgorzaty Jacewicz. Praca nad scenariuszem wspierana była także zajęciami dotyczącymi teorii związanej z filmem i teatrem, warsztatem teatralnym oraz zajęciami z charakteryzacji. Premiera widowiska miała miejsce 27 listopada 2012 roku. Wystawiono trzy spektakle: dla uczniów gimnazjum, nauczycieli i trenerów oraz pracowników szkoły, dla uczniów szkoły podstawowej oraz jeden spektakl wieczorny dla zaproszonych gości: bliskich i rodziny. Uczniowie nie tylko zaprezentowali bardzo sugestywną grę aktorską, ale zadbali o odpowiedni nastrój podkreślany muzyką i światłem oraz ruchem scenicznym, dzięki temu spektakl został bardzo życzliwie przyjęty przez widzów.