13 kwietnia obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Z tej okazji uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej, którzy uczą się w budynku przy ul. Gietkowskiej, spotkali się przy Dębie Katyńskim na krótkim apelu. Złożyli kwiaty i zapalili znicze, były także wiersze o tematyce patriotycznej oraz kilka słów na temat historii Zbrodni Katyńskiej i programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”, w którym uczestniczymy od 10 lat.

W Liceum uczniowie klas pierwszych wykonali prace plastyczne na temat Zbrodni Katyńskiej. Także przy Dębie Katyńskim przy ul. Jagiellończyka zapłonęły znicze.

W obydwu budynkach zawisły gazetki tematyczne, problem 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej był również poruszany na lekcjach historii i zajęciach z wychowawcą. W ramach działań na rzecz uzyskania certyfikatu „Szkoły Wiernej Dziedzictwu” informacja o rocznicy pojawiła się także na szkolny profilu FB.

Cały czas czekamy na oficjalne wyniki ogólnopolskiego konkursu literackiego „Polskie serce pękło… Katyń 1940”, w którym wzięła udział uczennica klasy 3C LO Alicja Żukowska.

Koordynatorem obchodów szkolnych była p. J. Ulatowska-Letko