X LO w Olsztyńskiej Szachowej Lidze Szkolnej

64 pola szachownicy otwierają w umyśle ogrom możliwości,
podobnie jak 32 litery alfabetu w kulturze.”

W sobotę 15 października miała miejsce I kolejka Olsztyńskiej Szachowej Ligi Szkolnej 2022/23. Są to otwarte rozgrywki, w których mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie przy ulicy Wańkowicza raz w miesiącu w soboty.

15 października grono młodych szachistów, którzy przystąpili do gry, było wyjątkowo liczne. Po raz pierwszy na Olsztyńskiej Szachowej Lidze Szkolnej było reprezentowane X LO Mistrzostwa Sportowego. W rozgrywkach wziął udział uczeń klasy IC, Maciej Letko, który zdobył dla naszej szkoły 8 punktów.

Druga runda rozgrywek odbędzie się 19 listopada. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił. Wiemy, że w naszej szkole jest więcej osób, które grają w Królewską Grę, dlatego mamy nadzieję, że dorobek punktowy naszej szkoły w listopadzie znacząco wzrośnie.

Szczegółowe wyniki I kolejki, a także inne ważne informacje można znaleźć na stronie Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego.