Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Pięcioosobowa drużyna z X LO wzięła dziś udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział PCK.
Naszą szkołę reprezentowali:
– Michał Targoński – kapitan
– Igor Kozubowski
– Antoni Napora
– Amelia Połojańska
– Magdalena Zalewska
Zawodnicy brali udział w dwóch częściach mistrzostw – teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, działań Ruchu PCK oraz Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.
Podczas części praktycznej zawodnicy udzielali pierwszej pomocy na specjalnie upozorowanych stacjach urazowych, które bardzo realnie odzwierciadlały różne wypadki i sytuacje dramatyczne np. strzelaninę w parku, utonięcie dziecka w rzece.
Dla wszystkich była to wspaniała przygoda i cenne doświadczenie, które nie tylko pozwoli nam lepiej przygotować się do przyszłorocznych zawodów ale przede wszystkim może przydać się w życiu codziennym, kiedy sami będziemy świadkami takich wydarzeń.