Projekt „Drużyna Inki” Instytutu Pamięci Narodowej

Klasy VII-VIII SP oraz I-III LO brały udział w spotkaniach z panią Kingą Smoleń w ramach projektu „Drużyna Inki”, realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej.

Ktoś mógłby zapytać, co wspólnego ma Danuta Siedzikówna, 17-letnia łączniczka „Łupaszki”, Żołnierz Wyklęty, z warsztatami na temat RKO? Otóż bardzo wiele – przede wszystkim przesłanie, że nikt i nigdy nie powinien być obojętny na cierpienie i krzywdę.
Wszyscy uczestnicy spotkań, zarówno uczniowie, jak też nauczyciele byli pod wrażeniem wiedzy, postawy i zaangażowania Pani Kingi. Trudno w krótkim wpisie zawrzeć całe bogactwo przesłania „Drużyny Inki”, jednak jesteśmy przekonani, że jeszcze długo będą do nas wracały słowa o tym, aby w chwili próby zachować się jak trzeba, abyśmy nigdy nie musieli wypowiadać najsmutniejszych słów „za późno”, abyśmy mieli odwagę nazywać zło po imieniu i stawać po stronie dobra.
Na pewno zapamiętamy też Little Anne i podstawowe zasady RKO – 30 uciśnięć, 7 cm, środek klatki piersiowej, proste łokcie.
Pani Kingo, jeszcze raz z całego serca dziękujemy. Najważniejszym celem, jaki chcemy osiągnąć jako nauczyciele i wychowawcy jest zaszczepienie w naszych uczniach wartości moralnych, którymi będą się kierować w życiu. Pani obecność i świadectwo, jakie mogli dziś usłyszeć, na pewno zapadnie im głęboko w serca i pomoże kiedyś podjąć decyzję, która uratuje czyjeś życie.
#SzkołaPamięta
#SzkołaWiernaDziedzictwu