Jubileusz 45-lecia SMS 🥰
23 lutego, tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca, obchodziliśmy Jubileusz 45-lecia istnienia SMS oraz 30-lecie nadania szkole imienia Mariana Grzegorza Bublewicza.
Święto Szkoły jest zawsze świetną okazją do zaprezentowania osiągnięć i sukcesów uczniów-zawodników, zaproszenia do szkoły rodziców, przedstawicieli władz samorządowych, sportowych oraz innych instytucji.
W tym roku święto szkoły odbywało się pod honorowym patronatem prezydenta Olsztyna pana Piotra Grzymowicza, Radio Olsztyn objęło uroczystość patronem medialnym. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: pani Beata Bublewicz, pani senator Ewa Kaliszuk, marszałek województwa Marcin Kuchciński, przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk, pełniąca obowiązki warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Jolanta Skrzypczyńska.
Główną częścią uroczystości była gala, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia. Jako pierwsze zostały wręczone ufundowane przez prezydenta Olsztyna „Wawrzyny SMS”, przyznawane co pięć lat z okazji kolejnych jubileuszy szkoły.
Laureatami zostali:
👉w kategorii „Głodni sukcesu”: siatkarka Natalia Godlewska;
👉w kategorii „Z pasją po sukces”: kajakarz Bartosz Grabowski;
👉w kategorii „Z miłości do sportu”: triathlonista Paweł Najmowicz;
👉w kategorii „Waleczne serca”: taekwondzista Szymon Piątkowski;
👉w kategorii „Sport moim życiem”: gimnastyczka Monika Eland;
👉w kategorii „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”: taekwondzistka Kornelia Kozon i jej tata Adrian Kozon;
👉w kategorii „SMS-owe LOVE”: państwo Dorota i Marcin Krzysztofik.
Upominki „Najlepszym z najlepszych” uczniom SMS wręczył marszałek Marcin Kuchciński, natomiast dyrektor szkoły Anna Michels wręczyła statuetki „Przyjaciela SMS”, którymi wyróżnieni zostali:
🏆prezydent Piotr Grzymowicz i senator Ewa Kaliszuk.
Tytuły „Zasłużonego dla SMS” otrzymali:
🏆pani Barbara Rapińczuk;
🏆pani Elżbieta Giedziun-Kakojeko;
🏆pan Andrzej Rutecki.
Na zakończenie uroczystości swoje talenty zaprezentowali uczniowie SMS w spektakularnym multidyscyplinarnym pokazie sportowym.
To był naprawdę piękny wieczór!😉 Dziękujemy😊
fot. Fotografiński
fot. Bożena Szykuła