DZIEŃ DAWCY SZPIKU

24 marca 2023 w naszej szkole w ramach akcji #KOMÓRKOMANIA i we współpracy z fundacją DKMS odbył się Dzień Dawcy Szpiku.

👉Wspólnie udało nam się zarejestrować 27 SUPERBOHATERÓW (uczniów, rodziców, nauczycieli) którzy dołączyli do bazy potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Taki bezinteresowny gest może w przyszłości uratować komuś życie. Ogromnie cieszymy się, że nasza młodzież u progu dorosłości podjęła piękną, świadomą decyzję o gotowości niesienia pomocy innym.

To nam pokazuje, że bezinteresowność i odwaga nie tak bardzo się różnią…

Szczególne podziękowania należą się naszym uczniom-wolontariuszom z klasy 3A:

👉Jakubowi Kłujszo

👉Wanessie Piątkowskiej

👉Patrycji Siejak

👉Oskarowi Sulkowskiemu

👉Adrianowi Wiskiemu

👉Adamowi Zawadzkiemu,

którzy stanęli na wysokości zadania i w ramach akcji nie tylko rejestrowali dawców, ale również mierzyli wszystkim chętnym ciśnienie i saturację krwi oraz udzielali praktycznych wskazówek dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO)

Nie tylko rejestracja, ale również edukacja i profilaktyka

dzień dawcy szpiku

rpt