„Biolimpiada 2024” pt. „Hormony rządzą!”

JAN ZERA laureatem konkursu wiedzy biologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Biolimpiada 2024” pt. „Hormony rządzą!”

Jan Zera, uczeń klasy 2B LO, po trzech ciężkich etapach konkursu „Hormony Rządzą!” zajął III miejsce.

Przypominamy, że w pierwszym etapie z całej Polski wyłoniono 20 uczniów, którzy najlepiej napisali test na poziomie akademickim dotyczący układu hormonalnego człowieka.

W drugim etapie, Jan przeprowadził badania dotyczące wpływu wysiłku fizycznego na samopoczucie i motywację po treningu wywoływane przez wybrane hormony (kortyzol, adrenalina, noradrenalina, dopamina, serotonina, endorfiny, enkefaliny). Uczestnikami badań byli nasi wspaniali uczniowie. Następnie całość została opracowana w formie posteru naukowego.

Po zakwalifikowaniu się do trzeciego etapu, Janek zaprezentował swoją pracę przed Jury konkursowym składającym się z Profesorów specjalizujących się w badaniu gospodarki hormonalnej.

Janek wywalczył dla siebie złoty indeks na uczelni organizującej Olimpiadę (Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie) i nagrody dla naszej szkoły. Ogromne gratulacje

Ogromnie cieszy nas fakt, że nasi uczniowie, mimo obciążenia treningami, zawodami odnoszą sukcesy również w nauce.

Przedstawiamy prezentację i poster laureata.

Opiekun pracy: pani Ewa Kruminis-Kaszkiel